Dlaczego blog

Wielokrotnie zastanawiałam się nad prowadzeniem bloga i nie raz planowałam jak on mógłby wyglądać. Jednak przy moim aktywnym trybie życia, angażowaniu się w wiele przedsięwzięć i projektów zarówno tych szkolnych jak i pozaszkolnych, trudno było mi znaleźć czas i zacząć. Od lat działam jako administrator i redaktor na różnych fanpageach i stronach w tym szkolnym czy związanych z życiem społeczności lokalnej w Sopocie. Aż prosiło się, by w końcu w jednym, wirtualnym miejscu zebrać prywatne materiały i dzielić się z innymi swoimi pomysłami, projektami bądź działaniami. Wreszcie los i sytuacja w kraju i na świecie wymusiły na mnie podjęcie decyzji. Teraz albo nigdy. Szkoda, że okoliczności są tak dramatyczne. Z chwilą kiedy to piszę Świat zatrzymał się i wygląda na to, że na długo. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła kilka tygodni temu pandemię spowodowaną rozprzestrzenianiem się nowego, zmutowanego wirusa wywołującego chorobę COVID-19 zapalenie płuc. Po zamknięciu granic i wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii oraz zakazie wychodzenia z domu, nasze życie sprowadzone zostało, do organizacji pracy w domu, a także komunikacji i wszelkiej rozrywki w sieci.
Podobnie jak wszyscy nauczyciele w całej Polsce, zgodnie z rozporządzeniem MENiS od 25 marca 2020 roku, przeszłam na e-nauczanie. Łatwo nie jest, szczególnie nauczycielom wychowania fizycznego, którzy z boisk i sal gimnastycznych trafili przed ekrany komputerów. Cyfrowo jesteśmy na różnym stopniu zaawansowania. Nie zawsze w domu dysponujemy sprzętem i warunkami by prowadzić e-lekcje, ale wiele innych branż również nie ma łatwo więc nie wolno nam narzekać. Jesteśmy w tym wszyscy razem. Mam jednak nadzieję, że gdy wszystko się uspokoi, wyjdziemy z tego mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Liczę też na to, że spokorniejemy wobec natury jako ludzkość, bo niestety patrząc na to na co narażamy przyrodę, jestem przerażona. Mam nadzieję, że staniemy się bardziej zaawansowani cyfrowo w wielu branżach w tym również w oświacie, a także w wielu innych dziedzinach.
Mam nadzieję, że mój osobisty blog będzie dla mnie również furtką do dalszego rozwoju osobistego. To bardzo motywujące i inspirujące dla mnie samej. Będzie mi niezmiernie miło jeżeli przelane na wirtualne kartki moje przemyślenia i pomysły, zainspirują i Was.
Z góry dziękuję wszystkim za wszelkie wsparcie i konstruktywną krytykę w moich „blogowych” poczynaniach.

pozdrawiam wszystkich
Aneta Lechman

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *